Tour Gateh 2023: Keputusan Perlumbaan Hari Ke-3

KEPUTUSAN HARI KE-3
SETIU – BESUT





Lokasi Permulaan: Pantai Mangkok
Lokasi Penamat: Pantai Air Tawar
Jarak Perlumbaan: 137.55km
Jarak Laluan: 144.55km
Natural Zone: 07.00km

LALUAN PERLUMBAAN
Pantai Peranginan Mangkok – Penarik – Bari Besar – Telaga Papan – Bukit Putera – Bukit Layat – Sungai Bari – Sungai Tong – Pengkalan Merbau – Pelong – Sungai Bari – Chalok – Rahmat – Pekan Setiu – Banggol – Saujana – Guntung Dalam – Bahagia – Bintang – Jabi – Apal – Gong Nangka – Lapan Kubah – Gong Kepas – Kg. Raja – Pengkalan Nyireh – Kg. Air Tawar – Pantai Peranginan Air Tawar

Perlumbaan peringkat ke-3 Tour Gateh D’Tranung 2023 mempertaruhkan kayuhan sejauh 144.55km bermula dari pantai Mangkok, Setiu sehingga ke pantai Air Tawar, Besut.

KEPUTUSAN TOUR GATEH D’TRANUNG 2023 – HARI KE-3

STAGE INDIVIDUAL CLASSIFICATION
#1 – MOHD HARRIF SALEH (ATM) 03:20:01
#2 – ZULHELMI ZAINAL (MSN) 03:20:01
#3 – MOHAMAD IZAT HILMI ABD JALIL (ATM) 03:20:01

INDIVIDUAL GENERAL CLASSIFICATION BY TIME(BLUE JERSEY)
#1 – MOHAMAD NUR AIMAN MOHD ZARIFF (TSG) 10:48:01
#2 – MUHAMMAD NUR AIMAN ROSLI (TSS) 10:48:06
#3 – MOHD ZAWAWI AZMAN (ATM) 10:48:06

STAGE BEST UNDER 21 RIDER
#1 – ABDUL AZIM ALIYAS (MSN) 03:20:01
#2 – YONG KIAT KHOW (MSN) 03:20:01
#3 – MUHAMAD AFI DANIAL RAMLI ABU BAKAR (TRG) 03:20:01

BEST UNDER 21 RIDER(WHITE JERSEY)
#1 – MUHAMMAD AIMAN HAIQAL MOHAMMAD KHAIRUL (TRG) 10:51:45
#2 – MUHAMMAD SYAWAL MAZLIN (MPC) 10:52:15
#3 – MUHAMMAD ISKANDARIAH MEDINA MOHD HISHAM (TAC) 10:53:36

STAGE BEST LOCAL CLUB RIDER
#1 – MOHD HAFIZ ROZLI (MIFH) 03:20:01
#2 – ANUAR MANAN (TSS) 03:20:01
#3 – MOHD FAIZAL MOHD NADZIR (MAH) 03:20:01

STAGE LOCAL CLUB RIDER (PINK)
#1 – MOHD HAFIZ ROZLI (MiFH) 10:51:38
#2 – ANUAR MANAN (TSS) 10:51:38
#3 – ABDUL HALIM HASAN (MIFH) 10:51:38

STAGE SPRINT CLASSIFICATION
#1 – MOHD HARRIF SALEH (ATM)
#2 – MUHAMMAD ISKANDARIAH MEDINA MOHD HISHAM (TAC)
#3 – ZULHELMI ZAINAL (MSN)

BEST SPRINT CLASSIFICATION (GREEN JERSEY)
#1 – IRWANDIE LAKASEK (ATM)
#2 – MOHAMAD NUR AIMAN MOHD ZARIFF (TSG)
#3 – MUHAMMAD NUR AIMAN ROSLI (TSS)

STAGE KING OF MOUNTAIN CLASSIFICATION
#1 – MUHAMMAD YUSRI SHAARI (MSN)
#2 – MUHAMMAD ISKANDARIAH MEDINA MOHD HISHAM (TAC)
#3 – MUHAMMAD QAYYIM MOHD SAIPUL ANUWAI (SEL)

BEST KING OF MOUNTAIN CLASSIFICATION (POLKA DOT JERSEY)
#1 – MUHAMMAD YUSRI SHAARI (MSN)
#2 – IRWANDIE LAKASEK (ATM)
#3 – MOHAMAD NUR AIMAN MOHD ZARIFF (TSG)

LAIN – LAIN KEPUTUSAN MENGIKUT HARI/PERINGKAT:
HARI PERTAMA: Marang – Kemaman
https://penyusukan.com/v1/tour-gateh-2023-keputusan-perlumbaan-hari-pertama/

HARI KEDUA: Kuala Nerus – Dungun
https://penyusukan.com/v1/tour-gateh-2023-keputusan-perlumbaan-hari-ke-2/

HARI KE-3: Setiu – Besut
https://penyusukan.com/v1/tour-gateh-2023-keputusan-perlumbaan-hari-ke-3/

HARI KE-4: Kuala Terengganu – Hulu Terengganu
https://penyusukan.com/v1/tour-gateh-2023-keputusan-perlumbaan-hari-ke-4/

SUKMA XXI SARAWAK 2024
17-24 OGOS 2024

KAJI SELIDIK

Pendapat anda tentang PenyuSukan.com?

SUMBANGAN

SUMBANGAN IKHLAS BAGI MENAMPUNG KOS OPERASI MENYAMPAIKAN BERITA SUKAN SEGENAP NEGERI TERENGGANU DARUL IMAN.

june, 2024

02junalldayKejuaraan Ragbi Asia 15s (Lelaki) 2024: Korea Selatan vs Malaysia

02jun5:00 pm2:42 pmLIGA HOKI REMAJA MALAYSIA 2024: SMIDIN-MSNT vs AKADEMI HOKI MBPJ

08junalldayKejuaraan Ragbi Asia 15s (Lelaki) 2024: Malaysia vs Hong Kong

09jun5:00 pm2:42 pmLIGA HOKI REMAJA MALAYSIA 2024: SMIDIN-MSNT vs SSBJ THUNDERBOLTS

21junalldayKejuaraan Ragbi Asia 15s (Lelaki) 2024: UAE vs Malaysia

29jun8:00 pm10:42 pmLIGA HOKI REMAJA MALAYSIA 2024: AKHIR

X